Rostkowo zostanie Centrum Religijnym

W Rostkowie koło Przasnysza w miejscu urodzin św. Stanisława Kostki patrona młodzieży i diecezji płockiej wybudowany zostanie Dom Pielgrzyma. Obecnie dla pielgrzymów dostępne jest sanktuarium i teren wokół kościoła.

Mamy takie miejsce które jest ważne dla Polski i świata. Jest to Rostkowo. Mało wykorzystujemy to miejsce – podkreśla biskup Szymon Stułkowski ordynariusz diecezji płockiej.

W Rostkowie brakuje miejsca gdzie mogłyby odbywać się konferencje i spotkania młodzieży. Brak jest zaplecza gastronomicznego oraz bazy noclegowej. – Ta baza jest konieczna ponieważ nie może tu brakować podstawowych rzeczy do obsługi pielgrzymów, łazienek, pomieszczeń gospodarczych czy wiat dla rowerów. – mówi Wojciech Brzeziński wójt gminy Czernice Borowe.

Wkrótce się to zmieni. Powstanie Centrum Religijne. Teren zostanie zagospodarowany a budynki zrewitalizowane. Będzie podświetlana droga krzyżowa oraz miejsce na koncerty.

W Rostkowie co roku we wrześniu odbywają się uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki patrona młodzieży i diecezji płockiej. W trzecią sobotę września do Rostkowa przyjeżdzają młodzi ludzie w corocznej Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży Diecezji Płockiej.

Foto: Łukasz Wielechowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.