Rozbił kilkanaście samochodów, jechał pod prąd, na czerwonym świetle i po chodniku

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji i wypadku. Obywatel Gruzji nie zatrzymał się na polecenie policjantów i kontynuował jazdę, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno pieszych, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Było już po 23:00, kiedy otrzymaliśmy informację od bezpośrednich świadków zdarzenia o piracie drogowym, który na terenie Żoliborza rozbił kilka samochodów i ucieka w kierunku Śródmieścia. W pościg za kierowcą ruszyli policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego.

Mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kontynuował jazd, przekraczając dozwoloną prędkość, jechał pod prąd, nie reagował na sygnalizację świetlną i znaki drogowe. Kierowca peugeota wjeżdżał także na chodnik, zmuszając pieszych do rozbiegnięcia się.

Na skrzyżowaniu alei Jerozolimskich z ulicą Sokołowskiego mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez śródmiejskich wywiadowców po tym, jak uderzył w 8 samochodów oczekujących za zielone światło. W zdarzeniu niegroźne rany odniosła jedna osoba.

Kierowcą okazał się 26-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego też została mu pobrana krew do badań, również pod kątem prowadzenia samochodu pod wpływem środków odurzających. Kierowca usłyszy wkrótce zarzuty.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.