Rozbójnik trafił za kratki

Grodziscy kryminalni rozwiązali sprawę rozboju w salonie jubilerskim, do którego doszło kilka dni temu. Ustalony i zatrzymany przez nich 30–latek dodatkowo posiadał przy sobie narkotyki i był poszukiwany. Na wniosek grodziskiej prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za dokonane przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu rozboju w jednym z zakładów jubilerskich w mieście, na miejsce natychmiast ruszyli grodziscy policjanci. Szybko ustalili, że do salonu wszedł zamaskowany mężczyzna i przy użyciu gazu pieprzowego obezwładnił pracownika, a następnie rozbił szklaną gablotę i zabrał z niej złotą biżuterię. Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania napastnika, który uciekł z miejsca zdarzenia przed ich przybyciem.

Wytężona praca kryminalnych i wnikliwie zbierane informacje już po kilku dniach doprowadziły do wytypowania osoby podejrzanej o popełnienie tego przestępstwa. Policjanci pojechali pod ustalony adres, gdzie mężczyzna mógł się ukrywać. Zaskoczony 30-latek został zatrzymany, gdy wychodził z bloku. Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim opakowanie z marihuaną. Sprawdzenie jego danych dodatkowo wykazało, że jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Wykonane w sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu w Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Maz. zarzutu dokonania rozboju. Odpowie też za posiadanie środków odurzających. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Oprócz wcześniejszej kary pół roku pozbawienia wolności, 30-latkowi grozi jeszcze nawet 12 lat więzienia za popełnienie kolejnego przestępstwa.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.