piątek, 07 października 2022

Sąsiad tymczasowo aresztowany za stalking

Policjanci z Woli zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o stalking. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzona była od jakiegoś czasu nękana przez sąsiada, który miał ją nachodzić w miejscu zamieszkania, pukać do jej drzwi i grozić użyciem noża. Podejrzany usłyszał zarzut stalkingu i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy zostali powiadomieni o tym, że mężczyzna grozi nożem kobiecie. Całe zdarzenie miało mieć miejsce przed drzwiami do mieszkania pokrzywdzonej. Na miejscu policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że po godzinie 22.00 pod jej drzwi przyszedł mężczyzna, trzymając w ręku nóż i wielokrotnie pukał. Zaniepokojona nie otwierała, w końcu zaalarmowała Policję. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że nie była to pierwsza taka sytuacja, a mężczyzna, który jej groził to sąsiad.

47-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący stalkingu. Prokurator wystapił z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska


Zobacz również