Ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania ujęty przez Straż Graniczną na Lotnisku Chopina

31-letni obywatel Ukrainy poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości został ujęty podczas kontroli paszportowej na warszawskim Lotnisku Chopina przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 30 listopada przed odlotem samolotu do Londynu. Cudzoziemiec wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas kontroli paszportowej, kiedy to okazało się, że figuruje w bazach poszukiwawczych w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji. Mężczyzna ścigany jest Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez włoski wymiar sprawiedliwości za organizowanie nielegalnej migracji. Po przeprowadzeniu czynności w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zatrzymanego obywatela Ukrainy przekonwojowano do Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych przy Placówce Straży Granicznej w Warszawie. Jeszcze dzisiaj Prokuratura Okręgowa wystąpi z wnioskiem do Sądu Okręgowego w Warszawie o umieszczenie w cudzoziemca w jednym z aresztów śledczych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.