Skontrolowali warunki pobytu kierowców świadczących usługi przewozu osób

W wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców przede wszystkim tych, którzy świadczącą usługi przewozu osób za pomocą popularnej aplikacji mobilnej, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy złamali przepisy prawa w naszym kraju.

Efektem działań kontrolnych funkcjonariuszy z warszawskiej placówki Straży Granicznej w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji, przeprowadzonych na terenie Warszawy było ujawnienie i zatrzymanie dwóch cudzoziemców – obywateli Tadżykistanu oraz Nigerii. Obydwaj nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce, do której dostali się nielegalnie, dodatkowo jeden z nich legitymował się podrobionym tadżyckim prawem jazdy. Mężczyźni, na co dzień trudnili się przewozem osób na terenie stolicy poprzez jedną z popularnych aplikacji mobilnych.

W związku z brakiem dokumentów pobytowych u kontrolowanych cudzoziemców, wszczęto wobec nich postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązującej do powrotu. Ponadto obywatelowi Tadżykistanu przedstawiono zarzut za czyn z art. 270 § 1 kk. tj. posłużenia się przed funkcjonariuszem Straży Granicznej podrobionym na wzór oryginalnego dokumentem w postaci tadżyckiego prawa jazdy. Cudzoziemiec został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przyznał się do zarzucanego czynu, nie składając wyjaśnień.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Warszawie wystąpił z wnioskiem do sądu o umieszczenie mężczyzn w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Od początku roku funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali blisko 50 fałszywych praw jazdy. Większość z nich ujawniono podczas standardowych kontroli legalności pobytu głównie na terenie województwa mazowieckiego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.