Wzmożone kontrole trzeźwości na Mazowszu

Trzeźwość blisko 340 kierowców ciężarówek, busów oraz autobusów skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy busa, który był w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności policjantom z Siedlec.

W poniedziałek (11 grudnia), na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, inspektorzy mazowieckiej inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannych działań przebadali tzw. alkomatami przesiewowymi 339 kierowców ciężarówek, busów oraz autobusów. Inspektorzy zatrzymali jednego uczestnika ruchu drogowego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Na krajowej „dwójce”, w pobliżu Siedlec, patrol ITD zatrzymał busa przewożącego pracowników. Kierowca miał prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 60-letni kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.