Stołeczna drogówka przechwyciła znaczną ilość środków odurzających

Patrol stołecznej drogówki zatrzymał do kontroli forda, którego kierowca popełnił wykroczenie. Jak się okazało 23-latek i jego rówieśnik przewozili busem środki odurzające. W trakcie kontroli ładunku, mundurowi zabezpieczyli m.in. marihuanę, amfetaminę, mefedron i THC o łącznej wadze ponad 400 gramów. Obywatele Białorusi trafili na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie usłyszeli zarzuty. Obaj zostali objęci dozorem Policji i mają zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem ich paszportów. 26-letnia partnerka jednego z mężczyzn również odpowie za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Interwencja podjęta we wtorek, kilkanaście minut przed północą przy ulicy Jagiellońskiej przez patrol ruchu drogowego była spowodowana niestosowaniem się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowcę forda. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Pojazdem tym poruszało się dwóch mężczyzn. Badanie alkomatem wykazało, że 23-letni kierowca był trzeźwy. Jednak policjanci zwrócili uwagę na mocno wyczuwalny zapach typowy dla marihuany. Postanowili dokładnie skontrolować obu mężczyzn i przewożony przez nich bagaż.

W fordzie ujawnili dwa plecaki, wewnątrz których były torebki foliowe i pojemniki z różnymi substancjami. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli również markową biżuterię. Od mężczyzn zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 3000 złotych. Zatrzymali obywateli Białorusi do wyjaśnienia. Kierowca przeszedł test na zawartość narkotyków w organizmie, który potwierdził, że zażywał zabronione substancje. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Technik kryminalistyki wykonał oględziny zabezpieczonych substancji i zbadał je testerem. Była to m.in. amfetamina, mefedron, marihuana i THC, o łącznej wadze ponad 400 gram brutto. Dalej czynności w tej sprawie wykonywali śledczy i kryminalni z komendy przy ulicy Jagiellońskiej nadzorowani przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ.

Operacyjni dokonali przeszukania w miejscach zamieszkania obywateli Białorusi, gdzie zabezpieczyli kolejne zabronione środki. Zatrzymali również 26-letnią partnerkę pasażera, która w północnopraskiej komendzie usłyszała zarzut za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Następnie policjanci doprowadzili zatrzymanych mężczyzn na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam pasażerowi forda przedstawiono zarzut za posiadanie środków odurzających. Jego rodak odpowie za posiadanie narkotyków i ich znacznej ilości oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

Decyzją prokuratora obaj podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem i mają zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem ich paszportów. Zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: „1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.