Stołeczni wywiadowcy dokonali zatrzymania sprawców kradzieży kieszonkowej

Policyjni wywiadowcy zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież. W biały dzień wyjęli pokrzywdzonej z kieszeni kurtki portfel, gdy ta była zajęta robieniem zakupów. Wywiadowcy odzyskali utracone mienie i oddali je właścicielce. Do przestępstwa doszło na jednym z warszawskich targowisk. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko działo w jednym ze sklepów na warszawskim targowisku. Stołeczni wywiadowcy zwrócili uwagę na parę, która weszła do jednego ze sklepów, ale nie robiła żadnych zakupów. Kobieta weszła do środka, natomiast mężczyzna stał na zewnątrz i patrzył czy nikt ich nie obserwuje. Po chwili para szybko wybiegła. Po kilku minutach oboje zostali zatrzymani.

W trakcie przeszukania osób mundurowi ujawnili portfel wraz z pieniędzy i dokumentami. Jak się okazało chwilę wcześniej 20-latka ukradła portfel z kieszeni kurtki kobiety, która robiła zakupy. Para została zatrzymana i przewieziona do komendy. Sprawcami okazała się para bułgarów, która utrzymywała się z kradzieży na terenie Warszawy.

Odzyskany portfel wraz z dokumentami powrócił do właścicielki.

Podczas czynności procesowych para usłyszała zarzut kradzieży mienia wspólnie i w porozumieniu. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Piotr Świstak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.