Stołeczni wywiadowcy skuteczni w walce z przestępczością narkotykową

Stołeczni wywiadowcy przeprowadzili kolejne zakończone sukcesem działania przy ulicy Brzeskiej na Pradze Północ. Wywiadowcy przechwycili znaczną ilość narkotyków i zatrzymali 19-letniego mieszkańca dzielnicy. Mężczyzna miał już wcześniej problem z prawem, w związku z posiadaniem nielegalnych środków. Kolejne zarzuty 19-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, która zawnioskowała do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd zdecydował, że młody mężczyzna następne 3 miesiące spędzi w izolacji. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego przeprowadzili działania w rejonie ulicy Brzeskiej. Wywiadowcy znając „zwyczaje” osób zamieszanych w przestępczość narkotykową wiedzieli, że muszą działać z zaskoczenia, aby ich akcja zakończyła się sukcesem.

Tak też się stało. W odpowiednim momencie ruszyli do akcji. Ich „celem” stał się mężczyzna stojący w głębi podwórza i trzymający w dłoniach dwa plastikowe pojemniki. Na widok policjantów, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Gdy próbował przeskoczyć ogrodzenie, policjanci go obezwładnili i zatrzymali. Był to 19-letni mieszkaniec dzielnicy.

Gdy wywiadowcy otworzyli znalezione przy nim pojemniki okazało się, że wewnątrz znajdują się zawiniątka z folii aluminiowej z różnymi substancjami. Na miejsce wezwano przewodnika z psem, który ujawnił pod tym adresem kolejne porcje narkotyków.

Wywiadowcy przejechali z zatrzymanym do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam szczegółowo go skontrolowali. Znaleźli przy nim kilka tysięcy złotych i zabezpieczyli jego telefony komórkowe. Potwierdzili również, że 19-latek w lipcu br. był zatrzymany również za posiadanie narkotyków.

Wstępne badanie składu ujawnionych substancji wykazało, że była to m.in. marihuana, mefedron, amfetamina, heroina i kokaina.

Śledczy z północnopraskiej komendy przygotowali materiał procesowy w tej sprawie. Doprowadzili 19-latka do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Tam przedstawiono mu zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd zdecydował, że 19-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.