Strzelał do samochodów oraz rzucał kamieniami i Koktajlem Mołotowa

Dozór Policji połączony z poręczeniem majątkowym, to środki zapobiegawcze, jakie zastosował prokurator wobec 38-latka. Mężczyzna od maja do września br. strzelając z wiatrówki i rzucając kamieniami uszkodził 9 samochodów ciężarowych zaparkowanych na terenie jednej z posesji na terenie gminy, w tym dwa uszkodził dwukrotnie. Dodatkowo rzucając na posesję koktajl Mołotowa sprowadził niebezpieczeństwo powstania zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru.

Pod koniec sierpnia br. policjanci z Ożarowa Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie uszkodzenia najpierw czterech zaparkowanych na jednej z posesji na terenie gminy samochodów ciężarowych, do którego doszło w okresie od maja do sierpnia br. We wrześniu br. wpłynęły kolejne zgłoszenia, z których wynikało, że mężczyzna podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa strzelając z wiatrówki i rzucając kamieniami uszkodził 9 samochodów ciężarowych, w tym dwa, które pokrzywdzony zdążył już naprawić. Dodatkowo rzucając na posesję koktajl Mołotowa sprowadził niebezpieczeństwo powstania zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie 38-letniego mieszkańca gminy i doprowadzenie go do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.