Stołeczni wywiadowcy zatrzymali 25-latka z 2 kg nielegalnych środków

Stołeczni policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego w wyniku zorganizowanych na Pradze Północ działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych w postaci m.in. ziela konopi innych niż włókniste, heroiny i kokainy. W trakcie czynności mundurowi przechwycili łącznie ponad 2 kg brutto nielegalnych substancji. Prokurator prowadzący śledztwo zastosował wobec 25-latka policyjny dozór. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Piątkowe działania policjantów ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego przeprowadzone przy ulicy Brzeskiej na Pradze Północ były ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Policjanci mieli wiedzę, że w tym rejonie grupują się osoby mające związek z niedozwolonymi środkami.

W trakcie czynności wywiadowczych mundurowi zauważyli młodego mężczyznę, który wszedł na podwórze pod tym adresem. Najpierw uważnie się rozejrzał, potem skierował do wraku pojazdu znajdującego się na tyłach podwórza. Mężczyzna wyjął zza koła metalowy pojemnik, a z jego wnętrza srebrne zawiniątka. Policjanci po chwili byli przy nim uniemożliwiając mu ucieczkę. Zabezpieczyli od 25-latka dwa zawiniątka z suszem roślinnym wyglądem przypominającym marihuanę. Zatrzymali go.

O prowadzonych działaniach poinformowali dyżurnego komendy na Pradze Północ, który na miejsce wysłał technika kryminalistyki. Ten dokonał oględzin metalowego pudełka i jego zawartości. Znajdowało się tam ponad 60 zawiniątek z różnymi substancjami oraz kilkadziesiąt kolorowych tabletek. Policjanci zabezpieczyli też od 25-latka gotówkę w kwocie prawie 9000 złotych.

Do dalszych czynności pod tym adresem zaangażowano przewodnika z psem służbowym wyspecjalizowanym w wyszukiwaniu zapachu narkotyków. Po siłowym wejściu do kamienicy policjanci odnaleźli na schodach 135 woreczków z narkotykami. W wytypowanym mieszkaniu zabezpieczyli kolejne substancje w postaci białego i beżowego proszku, suszu roślinnego i kolorowych tabletek oraz gotówkę w kwocie ponad 5000 złotych.

Wywiadowcy doprowadzili zatrzymanego do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Dalej tą sprawą zajmowali się policjanci z tamtejszego Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego nadzorowani przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ. Funkcjonariusze dużo czasu poświęcili na skrupulatne przygotowanie materiału procesowego w tej sprawie. Wiele godzin trwały same oględziny zabezpieczonych przy ulicy Brzeskiej nielegalnych środków, których waga wyniosła ponad 2 kg brutto. Kolejnych ponad 260 gramów brutto różnych substancji zabezpieczonych pod tym adresem przekazano do dalszych badań celem ustalenia ich składu.

Zatrzymanego 25-latka śledczy doprowadzili na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo. Tam mężczyźnie przedstawiono zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych w postaci ziela konopi innych niż włókniste, heroiny, amfetaminy, mefedronu i kokainy za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 25-latka policyjny dozór.

Śledczy z komendy na Pradze Północ nadal pracują nad tą sprawą. Wyjaśniają pochodzenie wszystkich zabezpieczonych substancji.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.