sobota, 31 lipca 2021

Strażacy ruszyli na ratunek

W poniedziałek (06.07) chwilę przed godziną 21 do dyżurujących w strażnicy OSP Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy strażaków – ratowników

W poniedziałek (06.07) chwilę przed godziną 21 do dyżurujących w strażnicy OSP Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy strażaków – ratowników wodnych, zadzwonił jeden z mieszkańców Modlina Twierdzy, prosząc o pomoc w ratowaniu członka jego rodziny. Okazało się, że mężczyzna przechodzi zawał a na karetkę bardzo długo już czekają.

Strażacy po uzyskaniu informacji o zagrożeniu życia i zdrowia, natychmiast ruszyli do Modlina Twierdzy o sytuacji informując dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim, który to dodatkowo na miejsce skierował zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

 Pierwsi na miejscu pojawili się druhowie z OSP Ratownictwo Wodne. Zastali mężczyznę w wieku 73 lat, który miał problemy z oddychaniem. Natychmiast wdrożono tlenoterapię i oczekiwano na przyjazd zespołu Ratownictwa Medycznego, który po chwili również pojawił się w mieszkaniu chorego – mówi naszej redakcji mł. bryg. Tomasz Wołoszyn z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Mężczyzna w ciężkim stanie został odwieziony do szpitala. Lekarz podziękował strażakom za pomoc, bowiem stan pacjenta z każdą chwilą się pogarszał poprzez niedotlenienie.

Wirtualny Nowy Dwór


Nasi partnerzy