wtorek, 27 lipca 2021

Strzelał z broni pneumatycznej z balkonu wynajmowanego mieszkania

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali mężczyznę, który strzelał z wiatrówki w kierunku

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali mężczyznę, który strzelał z wiatrówki w kierunku zabudowań, uszkadzając w ten sposób jedną z szyb w oknie. Niewykluczone, że 41-latek jest sprawcą innych podobnych zniszczeń w centrum Warszawy. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Zaledwie kilkudziesięciu minut od chwili zgłoszenia przestępstwa potrzebowali śródmiejscy policjanci, aby zatrzymać osobę, która z balkonu swojego mieszkania, strzelała z wiatrówki w kierunku pobliskich zabudowań. W jednym z nich uszkodzona została szyba.

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwa pistolety pneumatyczne, śrut i naboje CO2. To właśnie z jednego z tych pistoletów, z balkonu wynajmowanego lokalu na 16 piętrze, 41-latek strzelał w kierunku budynku przy ulicy Złotej.

Jeszcze dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli okaże się, że 41-latek jest sprawcą innych podobnych przestępstw zarzuty wobec niego zostaną poszerzone.

nadkom. Robert Szumiata


Nasi partnerzy