Studenci WPiA UW poznają strukturę aresztu

Podstawowe zasady funkcjonowania białołęckiej jednostki penitencjarnej, zadania Służby Więziennej oraz szczegóły prowadzonej rekrutacji – to główne tematy wizyty studyjnej w dniu 15 listopada.

Grupa studentów z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego miała okazję zapoznać się z infrastrukturą jednostki oraz codziennością osób przebywających za murem, zarówno osób pozbawionych wolności i tymczasowo aresztowanych jak również funkcjonariuszy pełniących służbę w bezpośrednim kontakcie z osadzonymi.

Studenci podczas spotkania poznali charakterystykę tutejszej jednostki oraz sposoby realizacji zadań wynikających z obowiązków nałożonych na każdy z działów jednostki penitencjarnej. Dowiedzieli się również jak istotne znaczenie ma praca funkcjonariusza Służby Więziennej w zapewnianiu bezpieczeństwa społeczności. Goście zwizytowali teren aresztu, w tym miejsca zakwaterowania osadzonych, cele mieszkalne, oraz plac spacerowy a także ośrodek diagnostyczny i oddział terapeutyczny.

Tego typu wizyty studyjne są również okazją do omówienia ofert pracy w charakterze funkcjonariusza Służby Więziennej. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z zasadami postępowania kwalifikacyjnego i prowadzonego naboru, a także z możliwościami kształcenia i rozwoju zawodowego funkcjonariuszy. Każdy mógł więc już dziś wybrać miejsce i dział, w którym w przyszłości można realizować karierę zawodową. Zapraszamy do wzięcia udziału w naborach do Służby Więziennej. – www.sw.go.pl/rekrutacja

Opracowanie: kpr. Olga Żebrowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.