Szkolenie podstawowe stażaka ratownika w Mławie

W niedzielę 15 października 2023 r. słuchacze „Szkolenia podstawowego strażaka ratownika ochotniczych straży pożarnych” przystąpili do egzaminu końcowego. Egzamin składający się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej, przeprowadziła Komisja Egzaminacyjna powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Część teoretyczna odbyła się w formie pisemnej w sali szkoleniowo-sztabowej mławskiej komendy, natomiast część praktyczna została przeprowadzona na placu manewrowym gdzie znajdowały się 3 stanowiska egzaminacyjne:
-stanowisko rozwinięcia bojowego
-stanowisko obsługi narzędzi hydraulicznych -stanowisko obsługi i eksploatacji sprzętu mechanicznego, jak np. piły spalinowe do betonu i stali czy pilarki spalinowe do drewna.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mławie mł. bryg. Tomasz Maciejewski osobiście pogratulował druhnom i druhom, którzy pozytywnie ukończyli egzamin końcowy, tym samych zdobywając uprawnienia do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Ogółem szeregi ochotniczych straży pożarnych zostały wzmocnione przez 28 nowych strażaków. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy tyle samo powrotów co wyjazdów.

Tekst oraz zdjęcia: mł. kpt. Damian Koźlikowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.