Tadżyk poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany w Warszawie

funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali Tadżyka poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. U mężczyzny ujawniono również sfałszowane polskie prawo jazdy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w wyniku kontroli legalności pobytu na terenie Warszawy. W trakcie czynności ustalono, że pobyt 32-letniego obywatela Tadżykistanu jest legalny i zgodny z przepisami dotyczącymi warunków wjazdu i pobytu cudzoziemców na terytorium RP, jednakże jego dane figurowały w bazie Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej, jako osoby poszukiwanej czerwoną notą Interpolu za oszustwa, wystawioną przez władze Tadżykistanu.

Dodatkowo podczas czynności cudzoziemiec dla uwiarygodnienie swojego pobytu okazał funkcjonariuszom polskie prawo jazdy, które po wstępnej analizie okazały się być podrobione na wzór oryginalnego. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w sprawie posłużenia się przed funkcjonariuszem Straży Granicznej, podczas kontroli legalności pobytu, jako autentycznym podrobionym lub przerobionym dokumentem w postaci polskiego prawa jazdy tj. o czyn z art. 270 § 1 kk., do którego podejrzany się nie przyznał.

W związku z wystawioną za nim czerwoną notą Interpolu obywatel Tadżykistanu został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie po przesłuchaniu, prokurator wystąpił do Sądu Okręgowego w Warszawie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu dla poszukiwanego mężczyzny.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.