Transport piachu z nieprawidłowościami

Wywrotka nie była dopuszczona do ruchu, a na wykresówce umieszczonej w tachografie wpisano tylko początkowy stan drogomierza. Kierowca nie zabezpieczył plandeką przewożonego piachu i nie okazał do kontroli wypisu z licencji transportowej oraz dokumentu przewozowego. Naruszenia stwierdzili inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W czwartek (15 czerwca), na terenie Warszawy, patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli wywrotkę. Inspektorzy podjęli interwencję, ponieważ przewożony piach nie został przykryty plandeką. Oprócz tego ich uwagę przyciągnęły szwajcarskie tablice rejestracyjne ciężarówki.

W trakcie czynności kontrolnych kierowca okazał tylko jedną wykresówkę, która była umieszczona w tachografie. Na tarczce był wpisany tylko początkowy stan drogomierza pojazdu i brakowało innych danych, m.in. imienia i nazwiska kierowcy. Kierujący nie okazał innych wykresówek dokumentujących jego poprzednie dni pracy lub też karty kierowcy do tachografu cyfrowego. Oprócz tego wywrotka nie była dopuszczona do ruchu drogowego. Dowód rejestracyjny oraz tablice rejestracyjne były ważne do lutego 2021 roku.

Kontrola zakończyła się nałożeniem na kierowcę siedmiu mandatów karnych w wysokości 3 950 zł. Za stwierdzone naruszenia przepisów prawa z konsekwencjami muszą liczyć się także jego pracodawca i zarządzający transportem w firmie. Wobec nich zostaną wszczęte postępowania administracyjne na łączną kwotę 3 150 zł. Inspektorzy zakazali kierowcy dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.