Trener włamywał się do szafek na siłowni

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz oszustwo. Policjanci odzyskali także skradziony zegarek, który 43-latek sprzedał w lombardzie. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem, usiłowanie takich przestępstw oraz oszustwo
Do przestępstw doszło w czerwcu i lipcu tego roku. Nieznany jeszcze wtedy sprawca włamał się do jednej z szafek na siłowni i ukradł z niej markowy zegarek o wartości ponad 10 000 złotych oraz perfumy. W krótkich odstępach czasu w tej samej siłowni doszło jeszcze do dwóch usiłowań kradzieży z włamaniem.

Kiedy pokrzywdzeni zgłosili się na policję sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. To oni „namierzyli” i zatrzymali 43-latka podejrzanego o te przestępstwa. Okazało się, że to trener personalny ćwiczący ze swoimi klientami w tej siłowni. Mężczyzna wykorzystując chwilę przerwy włamywał się do szafek osób uczęszczających na ćwiczenia.

Policjanci odzyskali zegarek z limitowanej, sportowej serii warty ponad 10 000 złotych, który sprawca sprzedał w lombardzie za 400 złotych twierdząc, że jest jego właścicielem. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty, do których się przyznał. Kodeks karny przewiduje za nie do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.