środa, 19 stycznia 2022

Tymczasowo aresztowany za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Wawra dzień po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 28-latek, jak wynika z ustaleń, zaatakował mężczyznę i zadał mu rany ostrym narzędziem. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Na podstawie zabezpieczonych dowodów i zgromadzonych materiałów, w prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Kryminalni z komisariatu z Wawra po zgłoszeniu dotyczącym mężczyzny, który posiada rany zadane ostrym narzędziem i trafił do szpitala od razu podjęli czynności i ustalenia. Bardzo szybko dotarli do osoby, która miała mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Pozyskane informacje i zabezpieczone dowody wskazywały, że 28-latek zaatakował pokrzywdzonego i zadał mu ciosy ostrym narzędziem. Mężczyzna został zatrzymany dzień po zdarzeniu.

Policjanci doprowadzili go do prokuratury, dostarczyli również zgromadzony materiał dowodowy. Prokurator wszczął śledztwo w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa. Taki też zarzut został przedstawiony 28-latkowi. Sąd przychylił się do przedłożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

nadkom. Joanna Węgrzyniak


Zobacz również