Tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad 80-letnią matką

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 56-latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką. Domowy agresor został zatrzymany przez wyszkowskich policjantów. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek policjanci wydziału prewencji interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Wyszkowa. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że 56-letni agresywny mężczyzna wszczął awanturę ze swoją matką. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad nieporadną ze względu na wiek oraz stan fizyczny matką. Mężczyzna zwłaszcza będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w trakcie których był agresywny, krzyczał na kobietę, rzucał w nią różnymi przedmiotami, utrudniał korzystanie z urządzeń wyposażenia mieszkania, zakłócał codzienne funkcjonowanie, a nawet wyzywał słowami wulgarnymi, a także kierował w stosunku do niej groźby karalne pozbawienia życia. W dniu interwencji popchnął, która upadła na podłogę.

W tej sytuacji policjanci bez wahania zatrzymali 56-letniego mieszkańca gminy Wyszków. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. W sobotę wyszkowski sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zastosował wobec agresora najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.