piątek, 07 października 2022

Ucieczka, policyjny pościg i skuteczne poszukiwania

37- latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej pod Prażmowem. Prowadzone działania poszukiwawcze nie przyniosły wówczas oczekiwanego rezultatu. Jednak policjant z ruchu drogowego nie odpuścił i po niemal 24 godzinach zatrzymał go pod Warszawą na krajowej „7”.

Policyjny patrol z piaseczyńskiej drogówki, prowadząc kontrolę drogową pod Prażmowem dał sygnały do zatrzymania kierowcy opla. Ten jednak zamarkował najpierw zamiar zatrzymania, by po chwili wdepnąć na gaz. Funkcjonariusze podjęli pościg, a w poszukiwania uciekiniera zaangażowali się inni funkcjonariusze. Przez niemal 24 godziny tożsamość sprawcy oraz dokładne numery rejestracyjne pojazdu nie były znane.

Jednak policjant z ruchu drogowego nie odpuścił, a poprowadzone przez niego ustalenia i osobiste zaangażowanie doprowadziło do zatrzymania uciekiniera na drodze krajowej numer „7” pod Warszawą.

Okazało się, że 37-letni mieszkaniec gminy Piaseczno ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Ponadto wewnątrz opla mundurowi znaleźli również narkotyki, wycinarkę do katalizatorów oraz atrapę broni. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariuszowi z wydziału ruchu drogowego gratulujemy doskonałego rozpoznania i przyjętej taktyki.

nadkom. Jarosław Sawicki


Zobacz również