Rowerzystka z 4 promilami

Dobre warunki atmosferyczne oraz słoneczna pogoda sprzyjają miłośnikom jednośladów. Niestety wciąż zdarzają się wśród nich tacy, którzy decydują się wsiąść na rower pod wpływem alkoholu, a takie zachowanie stwarza realne zagrożenie na drogach! Niechlubną „liderką” wczorajszych kontroli była 55-latka, która wsiadła na rower mając blisko 4 promile alkoholu w wydanych powietrzu, a w swoim zachowaniu nie widziała niczego nagannego!

Tylko wczoraj policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego ujawnili 5 rowerzystów z promilami. Niekwestionowaną „liderką” tego niechlubnego grona stała się 55-latka zatrzymana do kontroli drogowej na terenie Prażmowa. Badanie alkomatem wykazało, że ma ona w wydychanym powietrzu blisko 4 promile alkoholu. Kobieta nie widziała w swoim stanie niczego nadzywczajnego, twierdząc, że „przecież jedzie prosto”.

Szybko okazało się, że jazda na rowerze pod wpływem alkoholu nie jest dla niej czymś nowym, ponieważ na początku tego roku została już ukarana za takie wykroczenie mandatem karnym. W styczniu wybrała się w podróż po śniegu mając ponad 2 promile. Zarówno styczniowa, jak też i obecna rowerowa przejażdżka zostały przerwane, a 55-latka za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie otrzymała mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Po raz kolejny przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z tym, że czeka ich wysoki mandat karny, który w zależności od wyniku badania na zawartość alkoholu będzie wynosił 1000 lub 2500 złotych!

st. asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.