Uciekali przed policjantami – niudolnie

Szaleńczą jazdę rozpoczął w Jabłonowie. Uciekając przed policjantami spowodował kolizję oraz uszkodził zaparkowany pojazd. 45-letni kierujący usłyszał zarzuty karne, był poszukiwany! Jego pasażerowie również!

Szaleńcza ucieczka 45-letniego kierującego rozegrała się na terenie Jabłonowa i Wólki Kosowskiej. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lesznowoli do kontroli drogowej zatrzymali kierującego volkswagenem, który pomimo obowiązku, nie miał włączonych świateł. Kierujący zjechał na pobocze, jednak kiedy zauważył wysiadających z radiowozu policjantów, ruszył z piskiem opon podejmując próbę ucieczki. Siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna, najwyraźniej liczył na to, że w trakcie swojej brawurowej jazdy zgubi jadących za nim policjantów. Nic bardziej mylnego! Kierujący w trakcie szaleńczej ucieczki łamał przepisy drogowe. Skręcając w ulicę Nadrzeczną doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki dacia, a następnie na ulicy Polnej z impetem wjechał w zaparkowanego volkswagena. Rajd przerwali funkcjonariusze, którzy zatrzymali kierującego, jak również dwóch pasażerów pojazdu w wieku 26 i 35 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że wszyscy trzej mężczyźni poszukiwani są do czynności prawnych.

45-letniego kierującego poszukiwali funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, 26-latka – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legnicy na podstawie zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy, natomiast 35-latka – funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia.

Kierujący pojazdem usłyszał zarzuty karne dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem bez uprawnień, spowodowania kolzji oraz niezachowania należutej ostrożności wynikiem czego było najechanie na pojazd marki volkswagen. Czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.