Udaremniona podróż do Londynu

W poniedziałek podczas kontroli granicznej przed odlotem samolotu rejsowego do Londynu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali cudzoziemca podającego się za obywatela Czech. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski na podstawie sfałszowanego dokumentu.

Przed odlotem samolotu do Londynu do kontroli granicznej zgłosił się cudzoziemiec, przedstawiając funkcjonariuszowi czeski paszport. Po analizie dokumentu okazało się, że dokument nosi znamiona fałszerstwa – został podrobiony na wzór oryginalnego. W celu potwierdzenia podejrzeń oraz wyjaśnienia okoliczności w jakich mężczyzna wszedł w posiadanie czeskiej fałszywki, został skierowany na II linię kontroli granicznej. W trakcie czynności, podróżny przyznał, że jest obywatelem Albanii.

W związku z tym, że cudzoziemiec w trakcie kontroli granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski do Londynu, usiłował przekroczyć granicę wbrew obowiązującym przepisom podstępem, okazując funkcjonariuszom podrobiony na wzór oryginalnego czeski paszport – został zatrzymany. Wobec Albańczyka wszczęto postępowanie o czyn z art. 264 § 2 kk. oraz z art. 270 § 1 kk. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu oraz złożył wyjaśnienia w sprawie. Mężczyźnie wydano również decyzję zobowiązującą do powrotu, orzekając o zakazie wjazdu na terytorium RP i państw strefy Schengen na okres 3 lat.

Dzisiaj natomiast zostanie skierowany wniosek do sądu o umieszczenie obywatela Albanii w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.