Uderzył w inny pojazd i uciekł. Zatrzymali go ostrołęccy policjanci

Dzięki działaniom policjantów z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego nieodpowiedzialny kierowca, który doprowadził do kolizji z innym pojazdem i uciekł, nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Na stanowisko kierowania ostrołęckiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej na ul. Modrzewiowej w Ostrołęce. Osoba zgłaszająca przekazała, że sprawca uciekł z miejsca, czuć także było od niego alkohol.

Po chwili na miejscu był już patrol z ostrołęckiej drogówki. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący land roverem wyjeżdżając z drogi leśnej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą główną mitsubishi. Sprawca po zdarzeniu wysiadł z pojazdu, jednak po chwili ponownie wsiadł do auta i odjechał. Świadkowie wyczuli od niego silną woń alkoholu, dodali, że miał on również problemy z utrzymaniem równowagi i bełkotliwą mowę.

Po kilkunastu minutach policjanci odnaleźli pojazd sprawcy. Znajdował się on na jednej z posesji na terenie Ostrołęki, posiadał uszkodzenia pokolizyjne, natomiast w domu policjanci zastali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Okazał się nim blisko 60-letni mieszkaniec Ostrołęki. Został om rozpoznany przez świadków zdarzenia.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Został on również poddany badaniu retrospekcyjnemu na zawartość alkoholu. Niebawem poniesie on surowe konsekwencje karne i finansowe mogące sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.