Ukradł 5 rowerów. Został tymczasowo aresztowany

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali obywatela Gruzji podejrzanego o kradzieże rowerów. Zamontowany w jednym z pojazdów lokalizator GPS doprowadził policjantów do lombardu w centrum Warszawy. Policjanci odzyskali skradziony rower. 37-latek usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zatrzymali obywatela Gruzji tuż po tym, jak ukradł rower warty ponad 5000 złotych. Do jednego z lombardów w centrum miasta doprowadził wywiadowców lokalizator GPS zamontowany w rowerze. Tam też policjanci zatrzymali sprawcę jego kradzieży.

W plecaku, który miał przy sobie 37-latek, policjanci znaleźli zdemontowane części ze skradzionego przed chwilą roweru oraz wiele innych przedmiotów pochodzących z innych, skradzionych najprawdopodobniej rowerów. Policjanci bardzo szybko ustalili, że obywatel Gruzji jest sprawcą kradzieży jeszcze 4 innych jednośladów o łącznej wartości ponad 14000 złotych.

Rowery zostały skradzione na przestrzeni kwietnia i sierpnia w różnych miejscach Warszawy po wcześniejszym przecięciu zabezpieczeń. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.