Ukradł rower spad sklepu

Sezon rowerowy w pełni, co widać na drogach i ścieżkach rowerowych naszego powiatu. Chcąc zapobiec utracie roweru, warto go odpowiednio zabezpieczyć. Należy też unikać sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony, np. na klatce schodowej czy pod sklepem. Do kradzieży roweru pozostawionego pod sklepem doszło na terenie gminy Leszno. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ze Starych Babic, którzy zatrzymali 62-letniego mieszkańca gminy Leszno. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Dochodziła godz. 17.00, kiedy dyżurny starobabickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru spod jednego ze sklepów w Lesznie. Zgłaszająca interwencję poinformowała, że w drodze do komendy zauważyła nieznanego jej mężczyznę i należący do niej rower. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ze Starych Babic. 62-letni mieszkaniec gminy Leszno został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci informują, że każdego roku szczególnie w okresie wiosenno-letnim odbierają więcej zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów. W wielu przypadkach osoba zawiadamiająca o kradzieży tłumaczy, że zostawiła go „na chwilę” przed sklepem, urzędem, przed własnym blokiem lub na dłużej na balkonie lub klatce schodowej. Niezabezpieczone rowery giną też spod szkół, a nawet z terenu własnych posesji. Powiedzenie „okazja czyni złodzieja” w tym wypadku bardzo się potwierdza. W każdym przypadku pozostawienia roweru, zwłaszcza nowego lub droższego, właściciel musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi, a złodziej wykorzysta każde ułatwienie.

asp. Marta Dymek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.