Uzbrojony w kastety rzucił się na policjantów

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego zastosował sąd, na wniosek prokuratury, wobec 19-latka, który dokonał czynnej napaści na interweniujących policjantów. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w znacznej ilości.

Wieczorem na stacji metra Bemowo podczas prowadzonych czynności w związku z pozostawionym bez opieki bagażem, do policjantów KP Metra podszedł pracownik obsługi metra informując o mężczyźnie, który pomimo zarządzonej ewakuacji stacji, odmówił opuszczenia pomieszczenia toalety publicznej.

W związku z powyższym funkcjonariusze udali się do wskazanego pomieszczenia, gdzie na miejscu zastali 19-latka, który na ich widok, założył dwa kastety na ręce, a następnie rzucił się na przybyłych funkcjonariuszy. Agresywne i irracjonalne zachowanie młodego mężczyzny sprawiło, że na miejsce wezwano drugi patrol Policji, przy pomocy którego udało obezwładnić się 19-latka. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie rozpytania ww. przyznał się do zażycia środków odurzających.

Ponadto podczas przeszukania ujawniono przy nim nóż, a także torebki foliowe z białą sproszkowaną substancją oraz suszem roślinnym koloru brunatno-zielonego. Po sprawdzeniu substancji testerami narkotykowymi okazało się, że to mefedron oraz marihuana.

Zatrzymanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Wola, gdzie zostały mu postawione zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Wola.

mł. asp. Natalia de Laurans

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.