W plecaku ukrył blisko 70 gramów amfetaminy

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali przy ulicy Grójeckiej mężczyznę, który w swoim aucie przewoził blisko 70 gramów amfetaminy. 45-latek nie chciał pokazać zawartości swojego plecaka w którym ukrył narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji przy ulicy Grójeckiej podjęli interwencje wobec siedzącego w osobowym volkswagenie mężczyzny. Obok niego leżała pusta strzykawka. Dodatkowo 45-latek zachowywał się bardzo nerwowo. Unikał podania swoich danych oraz nie chciał pokazać zawartości plecaka. Okazało się, że mężczyzna schował w środku dwa plastikowe pojemniki z białym proszkiem. Przyznał funkcjonariuszom, że jest to amfetamina, co w komendzie potwierdziły badania substancji. Łącznie zabezpieczonych zostało blisko 70 gramów amfetaminy.

45-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy na warszawskiej Ochocie. W związku z posiadaniem znacznej ilości substancji odurzającej usłyszał zarzuty. Za złamanie przepisów wynikających z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Jakub Pacyniak