W przestępczy proceder zaangażował swojego syna

Kryminalni z Ochoty zatrzymali podejrzanego o dokonanie kilku kradzieży z włamaniem na Ochocie. Ustalenia policjantów przyniosły zaskakujący rezultat. Mężczyzna w przestępczy proceder zaangażował swojego 12-letniego syna. Podejrzany 38-latek został tymczasowo aresztowany. O losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny.

W ostatnim czasie funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzili działania ukierunkowane na zatrzymanie osób odpowiedzialnych za kilka włamań i kradzieży na terenie Ochoty. Po kilku dniach dotarli do osoby podejrzanej o te czyny. Wytypowany 38-latek został zatrzymany, a w zajmowanym przez niego lokalu zabezpieczone zostało mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystkie ustalenia mundurowych przyniosły zaskakujący rezultat. Podejrzany zabierał na włamania swojego 12-letniego syna.

Celem sprawców były głównie rzeczy znajdujące się w garażach oraz schowkach lokatorskich. Łupem padały elektronarzędzia oraz rowery. Podejrzany wraz z nieletnim nie ograniczali się tylko do takich działań. Pewnego razu zdemontowali i zabrali kamery z jednego z bloków przy ulicy Szczęśliwickiej. Wartość wszystkich zabezpieczonych przedmiotów oszacowana została na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał łącznie 6 zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem i paserstwa.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec 38-latka tymczasowe aresztowanie. Może mu grozić 10-lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego zajęli się policjanci Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii ochockiej komendy. O jego losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.