W Wielki Piątek ulicami Warszawy przejdzie Centralna Droga Krzyżowa

Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył w Wielki Piątek 7 kwietnia Centralnej Drodze Krzyżowej. W tym roku rozważania przygotowali studenci z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny. Podobnie, jak w zeszłym roku uczestnicy nabożeństwa będą się modlić również w intencji Ukrainy i pokoju na świecie.

Zapraszam wszystkich diecezjan na wspólną drogę krzyżową ulicami Warszawy – zaprasza metropolita warszawski, który w Wielki Piątek 7 kwietnia będzie przewodniczył Centralnej Drodze Krzyżowej. Podobnie, jak w zeszłym roku uczestnicy nabożeństwa będą się modlić również w intencji Ukrainy. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za ten umęczony naród i o sprawiedliwy pokój – dodaje kard. Kazimierz Nycz.

W tym roku rozważania Centralnej Drogi Krzyżowej przygotowali studenci warszawskich uczelni, którzy należą do Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny, obchodzącego 95-lecie istnienia. – Chcieliśmy nawiązać do tego jubileuszu. Dlatego zaangażowaliśmy młodych ludzi, którzy doświadczają w duszpasterstwie Pana Boga i wspólnoty żywego Kościoła – mówi ks. Mateusz Gawarski, rektor kościoła akademickiego św. Anny.

Przy każdej stacji rozważanie będą odczytywać jedna lub dwie osoby związane z Duszpasterstwem Akademickim św. Anny. – W rozważaniach dają świadectwo swojej wiary. Dzielą się swoim doświadczeniem Chrystusa, rozważając jego mękę. Każdą stację przygotował inny student – dodaje.

Krzyż do kolejnych stacji będą nieśli m.in. biskupi i księża, siostry zakonne, studenci i straż miejska, nadzwyczajni szafarze Komunii świętej, prawnicy i lekarze, policja i wojsko, Akcja Katolicka. – W modlitwie będziemy pamiętać o Ukrainie, ale będziemy też prosić o wytrwanie w wierze dla nas, mimo różnych przeciwności – dodaje ks. Gawarski.

Droga Krzyżowa wyruszy o godz. 20:00 sprzed kościoła akademickiego św. Anny, następnie przejdzie ulicą Miodową, Senatorską do placu Teatralnego. Później ulicą Wierzbową do placu Piłsudskiego, ul. Królewską, Krakowskim Przedmieściem do kościoła św. Anny.

Na zakończenie nabożeństwa krótkie słowo do mieszkańców stolicy skieruje kard. Kazimierz Nycz.

Tegoroczna Centralna Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Warszawy już po raz 27.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.