Wypadek na przejściu dla pieszych. Ranny 10-latek

Trwają ustalenia mławskiej policji, w sprawie wypadu drogowego, w którym ranny został 10-letni chłopiec. Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż przed godz. 14, na ul. Sienkiewicza w Mławie. Dwóch chłopców przechodziło przez przejście przy rondzie, gdy uderzył w nich jadący w kierunku ul. Lelewela 21-letni kierowca hyundaia.

Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, kierujący hyundaiem 21-letni mławianin, jadąc ul. Sienkiewicza, w kierunku ul. Lelewela, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującym się na przejściu pieszym. W wyniku uderzenia, dwaj chłopcy w wieku 9 i 10 lat odbili się od pojazdu i upadli na jezdnię. 10-letni chłopiec, mieszkaniec Mławy, z obrażeniami głowy został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie, gdzie pozostał na obserwacji. Młodszy chłopiec, także mieszkaniec Mławy, po zbadaniu przez lekarza, został zwolniony do domu.

Interweniujący patrol ruchu drogowego, zatrzymał kierującemu samochodem prawo jazdy. 21-letni kierowca był trzeźwy. Trwają szczegółowe ustalenia przyczyn wypadku. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Mławska policja apeluje o ostrożność– to już kolejne, w tym roku, zdarzenie z udziałem pieszego na ul. Sienkiewicza w Mławie. Tym razem ranne zostało 10-letnie dziecko. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Przepisy, zarówno te dotyczące ruchu pieszych jaki i kierujących pojazdami, nakładają na uczestników ruchu drogowego obowiązek zachowania szczególnej ostrożności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.