poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Walczą nie tylko z koronawirusem

Żandarmi podczas kontrolowania przestrzegania kwarantanny przez żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej, zostali poinformowani o pożarze i uwięzionych w płomieniach osobach.

11 kwietnia br. patrol zmotoryzowany z Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej prowadził na terenie Warszawy kontrolę przestrzegania kwarantanny. Żandarmi przemieszczali się do miejsca pobytu kolejnej osoby objętej kwarantanną, gdy zostali poinformowani przez przechodnia o pożarze i uwięzionych w nim ludziach.

Żandarmi natychmiast udali się w kierunku podanej lokalizacji. Zgłoszenie potwierdziło się – na miejscu paliła się sucha trawa, krzaki i składowisko opon. Pożar zagrażał znajdującym się niedaleko budynkom mieszkalnym. Żołnierze Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej, nie tracąc zimnej krwi, przystąpili do działania. Zadzwonili na numer alarmowy 112, po czym, zachowując szczególną ostrożność, rozpoczęli przeszukiwanie objętego pożarem terenu. W wyniku tych czynności znaleźli jedną osobę, którą przekazali przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Warszawa Włochy.

Po chwili przyjechał zastęp Straży Pożarnej z Ursusa, który przystąpił do gaszenia pożaru. Żandarmi, po przekazaniu przybyłym na miejsce zdarzenia służbom informacji na temat pożaru i prowadzonych czynności, kontynuowali sprawdzanie respektowania kwarantanny przez żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej.


Nasi partnerzy