Wizyta Komendanta Głównego PSP w JRG w Błoniu

4 lipca 2023 roku komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak wizytował w obecności komendanta powiatowego PSP w powiecie warszawskim zachodnim st. bryg. Roberta Nowakowskiego i jego zastępcy, Komendę Powiatową PSP i Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą PSP w Błoniu.

Komendant główny PSP zapoznał się z warunkami służby w jednostce, zapleczem sprzętowym oraz spotkał się ze strażakami pełniącymi tego dnia służbę w podziale bojowym.

Podczas rozmowy gen. brygadier Andrzej Bartkowiak przedstawił ważne zagadnienia dotyczące bieżących spraw, omówiony został między innymi program modernizacji PSP, doposażenia strażaków i pozyskania dodatkowych środków finansowych. Przedstawił również informację dotyczącą wzrostu wynagrodzeń dla funkcjonariuszy w ostatnich latach.

W rozmowie ze strażakami komendant główny PSP podkreślał również istotną rolę szkoleń i samodoskonalenia podczas służby, co w praktyce przekłada się na bezpieczeństwo i skuteczność podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Przez cały czas trwania wizyty gen. brygadier Andrzej Bartkowiak prowadził rozmowy ze wszystkimi strażakami, omawiając każdy temat, na który zwrócono uwagę, nawiązując jednocześnie do własnej służby przebytej na podziale bojowym.

Na zakończenie spotkania komendant główny PSP wyraził wdzięczność za profesjonalizm i zaangażowanie podczas działań ratowniczych oraz podziękował za włożoną pracę w utrzymanie jednostki i sprzętu, w pełnej gotowości. W związku z tym, iż komendant główny PSP po raz pierwszy odwiedził jednostkę w Błoniu, na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wizyta ta trwale wpisze się w historię Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w powiecie warszawskim zachodnim

Zdjęcia: bryg. Karol Kierzkowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.