Zatrzymali poszukiwanego i jego znajomą za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli w wyniku realizacji zatrzymali dwie osoby, 38-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym i 41-letnią kobietę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzana usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości amfetaminy i ziela konopi innych niż włókniste, jej znajomy trafił do zakładu karnego w celu odbycia kary roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w lokalu w dzielnicy przebywa poszukiwany przez nich mężczyzna oraz może dochodzić tam do handlu narkotykami. Kryminalni zorganizowali działania i przystąpili do czynności. Na miejscu wejście do mieszkania utrudniała policjantom kobieta. Kiedy początkowo otworzyła im drzwi i zorientowała się, że są to funkcjonariusze Policji od razu z impetem pchała je w ich stronę, aby szybko zamknąć. Na nic to się nie zdało. W mieszkaniu przebywał mężczyzna, który był w ich zainteresowaniu. 38-latek został zatrzymany. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze roku i 6 miesięcy za przestępstwo kradzieży.

Na tym jednak czynności kryminalnych nie zakończyły się. Policjanci sprawdzili lokal, w kuchni ujawnili torebki foliowe z zawartością zabronionych substancji, które zostały zabezpieczone. Zatrzymana została znajoma poszukiwanego mężczyzny.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, zabezpieczone substancje zostały poddane oględzinom i przekazane do dalszych badań. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzana 41-latka usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste i substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.