piątek, 07 października 2022

Włamywacze zatrzymani na gorąco

Dzięki szybkiej reakcji i dobrej spostrzegawczości policjantów z Woli doszło do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do pojazdu i kradzieży z niego rzeczy. Cała sytuacja przebiegła dynamicznie. Policjanci widząc, że mężczyźni schodami wnoszą łup od razu za nimi ruszyli. Mężczyźni próbowali ukryć się przed policjantami, wpadli prosto w ich ręce. Rzeczy pochodzące z włamania zostały odzyskane. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Cała trójka miała już wcześniej konflikt z prawem.

Wszystko wydarzyło się w nocy. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali zgłoszenie, że prawdopodobnie doszło do włamania do ciężarowego pojazdu. Nie czekając długo pojechali na miejsce w poszukiwaniu sprawców. W pewnej chwili zauważyli przez okna na klatce schodowej trzech mężczyzn wnoszących po schodach ciężki sprzęt. Od razu zareagowali i pobiegli w ich kierunku. Jeden z nich widząc co się dzieje próbował zbiec na dół, gdy zauważył policjantów ponownie zaczął wbiegać na górę. Mężczyźni rozdzielili się, dwóch z nich wbiegło na ostanie piętro, natomiast trzeci z nich próbował ukryć się w lokalu na piętrze próbując zamknąć drzwi od lokalu.

Policjanci uniemożliwili im ucieczkę, trójka mężczyzn w wieku 26, 31 i 36 lat została zatrzymana. Skradziony łup w postaci elektronarzędzi, skrzynki z narzędziami w tym agregatu prądotwórczego został w całości odzyskany, pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie dokument należący do innej osoby, w chwili interwencji próbował ukryć go za materacem. Zatrzymani trafili do policyjnej celi. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili na strychu również rowery. To w jaki sposób one się tam znalazły, skąd pochodzą i czy mają z nimi związek zatrzymani mężczyźni będą ustalać policjanci. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Cała trójka miała już wcześniej konflikt z prawem, byli poszukiwani i notowani, dwóch z nich przebywało w zakładzie karnym. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu działając wspólnie i w porozumieniu, jeden z mężczyzn w wieku 36-lat usłyszał zarzut w warunkach recydywy, odpowie jeszcze za ukrywanie dokumentu. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec trójki mężczyzn środka izolacyjnego i decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta SulowskaZobacz również