Złodziej rowerów zatrzymany na gorąco

Policjanci z komendy na warszawskiej Ochocie zatrzymali 22-latka, który chwilę wcześniej ukradł przypięty rower. Dodatkowo, mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji marihuany i kierował rowerem pod wpływem alkoholu.

Policjanci z komendy na warszawskiej Ochocie patrolując teren dzielnicy, otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś kręci się przy stojaku z rowerami przy ul. Łęczyckiej. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który klęczał przy przypiętym rowerze i piłką do metalu przecinał zabezpieczenie jednośladu. 22-latek na widok Policjantów zaczął uciekać na rowerze który stał obok i nie był zabezpieczony. Funkcjonariusze po krótkim pieszym pościgu zatrzymali go. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych bazach oraz dokonali kontroli osobistej, podczas której ujawniono ponad dwie porcje substancji odurzających w postaci marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy na Ochocie. Funkcjonariusze w trakcie dalszych czynności ustalili, iż 22-latek poruszał się rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie pokazało, że miał prawie 1,5 promila. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili 22-latkowi dwa zarzuty, usiłowania kradzieży roweru oraz posiadania substancji odurzających wbrew Ustawie. Dodatkowo mężczyzna za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

podkom Karol Cebula

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.