Wpadli z podrobionymi dowodami osobistymi

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali dwóch cudzoziemców, legitymujących się węgierskim i niderlandzkim dowodem osobistym, które okazały się podrobione. Wobec mężczyzn wszczęto postępowania przygotowawcze i przedstawiono zarzuty.

Zdarzenie z udziałem (jak się później okazało) Syryjczyków miało miejsce na Lotnisku Chopina, zaraz po wylądowaniu samolotu z Grecji. Kontrolą legalności pobytu objęto kilku cudzoziemców – między innymi dwóch wspomnianych pasażerów, którzy do kontroli przedstawili podrobione dokumenty.

Mężczyźni oświadczyli, że są Syryjczykami a dokumenty wraz z biletami otrzymali za darmo od znajomego. Docelowo zamierzali udać się autobusem do Niemiec.

Wobec obydwu zatrzymanych podróżnych wszczęto postepowania przygotowawcze, mężczyźni przyznali się do posłużenia się podrobionymi dokumentami i odmówili złożenia dalszych wyjaśnień. Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie stosowną decyzją zobowiązał ich do powrotu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.