Wsiedli za kierownice po spożyciu alkoholu

Trzeźwość blisko 730 kierowców autobusów, ciężarówek i samochodów dostawczych skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą miał 0,23 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 0,27 promila „wydmuchał” z kolei kierowca pojazdu dostawczego, którego zatrzymali inspektorzy z Iławy. Obaj mężczyźni zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (12 września), na krajowej „dwójce” i „dziewiątce” oraz ekspresowej „siódemce” i „ósemce”, inspektorzy mazowieckiej ITD przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie działań przebadali alkomatami przesiewowymi 726 kierowców autobusów, ciężarówek i pojazdów dostawczych. Na ekspresowej „siódemce” koło Grójca, udaremnili dalszą jazdę kierowcy polskiego zestawu ciężarowego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą miał 0,23 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei 0,27 promila „wydmuchał” kierowca samochodu dostawczego, którego zatrzymali inspektorzy warmińsko-mazurskiej ITD na jednej z dróg powiatu nowomiejskiego. Tego dnia prowadzili tam działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek” wspólnie z Policją. Obu kierujących w stanie wskazującym na spożycie alkoholu przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu i Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.