Zamiast fałszywych dokumentów dostali zarzuty

Dwoje obywateli Gruzji usłyszało zarzuty czynienia przygotowania do posłużenia się podrobionymi słowackimi dowodami osobistymi, które mieli odebrać kilka tygodni wcześniej od swojego przyjaciela na Lotnisku Chopina. Do spotkania i przekazania lewych dokumentów jednak nie doszło, bowiem Gruzin został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Wczoraj (12 września 2022 roku) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali na terenie Warszawy dwoje obywateli Gruzji podejrzanych o czynienie przygotowania do posłużenia się podrobionymi na wzór oryginalnych słowackimi dowodami osobistymi. Cudzoziemcy mieli je odebrać w połowie sierpnia od swojego znajomego – również Gruzina po jego przylocie z Kutaisi. Niestety ich plan nie doszedł do skutku, ponieważ mężczyzna został zatrzymany podczas próby przekroczenia granicy. Więcej o szczegółach dotyczących tego zdarzenia pisaliśmy w sierpniu.

46-letnia kobieta i jej partner zostali zatrzymani i doprowadzeni do PSG Warszawa-Okęcie w celu przedstawienia im zarzutów o czyn z art. 270 § 3 kk. a następnie zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Tylko mężczyzna przyznał się do winy, natomiast oboje odmówili złożenia wyjaśnień.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.