Wspólne ćwiczenia policjantów i żołnierzy

Wczoraj na terenie Jednostki Wojskowej w Kazuniu Nowym odbyły się wspólne ćwiczenia policjantów nowodworskiej komendy oraz żołnierzy. Tematem było przywrócenie porządku prawnego, w związku z wystąpieniem protestów społecznych.

16 listopada w samo południe, na terenie Jednostki Wojskowej nr 2189 w Kazuniu Nowym, odbyły się wspólne ćwiczenia służb mundurowych. Wzięli w nich udział policjanci z nowodworskiego Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czosnowie. Całe przedsięwzięcie było koordynowane przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej.

Jego celem było doskonalenie zawodowe kadry kierowniczej, służby dyżurnej, funkcjonariuszy policji, podczas realizacji zadań związanych z prowadzeniem działań policyjnych, w trakcie wystąpienia sytuacji kryzysowej, jak również wzajemna współpraca z Jednostką Wojskową 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym. Tematem przeprowadzonego wczoraj ćwiczenia epizodycznego, było przywrócenie naruszonego porządku prawnego, w związku z wystąpieniem protestów społecznych. Pozwoliło ono na zweryfikowanie obowiązujących procedur przepływu informacji oraz reakcji funkcjonariuszy policji, w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.