Uroczysty apel z okazji wręczenia promes z terenu powiatu mińskiego

14 listopada w Gminnym Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach (powiat miński) odbył się uroczysty apel z okazji przekazania promes Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym z terenu powiatu mińskiego

Promesy zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia członków drużyn MDP. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Panu st. bryg. Tomaszowi Cybul Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Następnie, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim odegrany został hymn państwowy. Zebranych gości przywitał st. bryg. Krzysztof Komorowski Komendant Powiatowy PSP w Mińsku Mazowieckim.

Głównym punktem uroczystej zbiórki było wręczenie 27 promes przedstawicielom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z jednostek:

OSP Brzóze,
OSP Cegłów,
OSP Cisie,
OSP Czarna,
OSP Dębe Wielkie,
OSP Długa Kościelna,
OSP Grodzisk,
OSP Grzebowilk,
OSP Guzew,
OSP Jeruzal,
OSP Jędrzejów,
OSP Lubomin,
OSP Ładzyń,
OSP Mińsk Mazowiecki,
OSP Mistów,
OSP Posiadały,
OSP Pustelnik,
OSP Siennica,
OSP Sinołęka,
OSP Skupie,
OSP Stanisławów,
OSP Stojadła,
OSP Sulejówek,
OSP Wielgolas,
OSP Wiśniew,
OSP Zamienie,
OSP Żaków.

W apelu uczestniczyli, m.in.: Pani Maria Koc Senator RP, Pan Daniel Milewski Poseł na Sejm RP, st. bryg. Tomasz Cybul Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele współpracujących służb i instytucji oraz druhowie z okolicznych jednostek OSP.

W trakcie uroczystości zaproszeni goście podczas przemówień okolicznościowych podkreślali rolę Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w szerzeniu wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym. Zaznaczali, jak ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich są jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które posiadają długoletnie i bogate doświadczenie i jak ważne jest, aby dorobek OSP przekazywany był młodym pokoleniom, które zrzeszone są w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych.

5 września br. Rada Ministrów podjęła Uchwałę Nr 179/2022 w sprawie przyznania Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych w wysokości 25 mln zł z przeznaczeniem na dotacje celowe dla ochotniczych straży pożarnych.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza jest komórką organizacyjną jednostki OSP. Zostaje powołana przez zarząd na podstawie Statutu OSP. Celem działalności MDP jest szersze zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Jej członkami mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat. Dolną granicę wieku wyznacza statut danej OSP.

Opracowanie: sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.
Zdjęcia: Ewa Zajma – Komenda Powiatowa PSP w Mińsku Mazowieckim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.