poniedziałek, 25 października 2021

Wypożyczał elektronarzędzia by zastawiać je w lombardach

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu realizując swoje ustalenia zatrzymali w Krakowie 29-latka, który dokonywał przywłaszczenia elektronarzędzi budowlanych na terenie powiatu szydłowieckiego oraz południowej Polski. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Młody mężczyzna pożyczył z jednej z wypożyczalni na terenie powiatu szydłowieckiego elektronarzędzia budowlane i nie oddał w wyznaczonym terminie. Po otrzymaniu zgłoszenia szydłowieccy kryminalni zajęli się sprawą. Szybko ustalili, że mężczyzna wypożyczone narzędzia zastawiał w lombardach. Policjanci ustalili miejsce pobytu mężczyzny, który opuścił swoje stałe lokum. Policjanci zatrzymali go na terenie Krakowa. 29-latek był zupełnie zaskoczony wizytą szydłowieckich kryminalnych.

Dzięki skrupulatnej pracy mundurowi ustalili, że mężczyzna podobnych przestępstw ma więcej na swoim koncie. Działał na terenie powiatu szydłowieckiego oraz na terenie południowej Polski. Decyzją Prokuratury Rejonowej Ośrodek Zamiejscowy w Szydłowcu 29-latek objęty został dozorem policyjnym.

Za powyższe przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Marlena Skórkiewicz


Nasi partnerzy