Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Wypożyczyli, potem przywłaszczyli, teraz za to odpowiedzą

Najpierw policjanci z wydziału mienia zatrzymali kolejno dwóch podejrzanych o przywłaszczenie, a następnie odzyskali myjkę ciśnieniową i odkurzacz piorący. Maszyny te 25-latek i 23-latek wypożyczyli, a później już po skorzystaniu z nich, zamiast oddać, zastawili w lombardzie. Usłyszeli zarzuty, odpowiedzą za dwa przywłaszczenia mienia.

Do komendy wpłynęły zawiadomienia z dwóch wypożyczalni sprzętu o przywłaszczeniach. Doszło do nich jednego dnia i to w krótkich odstępach czasu. Chodziło o myjkę ciśnieniową i odkurzacz piorący.

Sprawie dokładnie przyjrzeli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Bardzo szybko ustalili, że obu przywłaszczeń, a wcześniej wypożyczeń dokonali ci sami mężczyźni i to wspólnie i w porozumieniu. Operacyjni zbierali informacje i gromadzili dowody. W międzyczasie jeden z mężczyzn umówił się z pokrzywdzoną i zaoferował sprzedaż jej własnej myjki. Podczas tego spotkania został zatrzymany. Nie miał jednak przy sobie urządzenia. Policjanci szybko dotarli do drugiego z mężczyzn, zatrzymali go, a potem zabezpieczyli myjkę oraz odkurzacz zastawione w lombardzie.

Na podstawie zebranych materiałów śledczy z wydziału mienia przedstawili 23-latkowi i 25-latkowi po dwa zarzuty przywłaszczenia mienia dokonane wspólnie i w porozumieniu. Starszy z podejrzanych przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.