Wziął jak swoje, odpowie za kradzież

29-latek odpowie za kradzież. A wszystko za sprawą działania policjantów operacyjnych z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Mężczyzna kompletnie nie spodziewał się, że ktokolwiek ustali, że to właśnie on wszedł do klatki schodowej, gdzie odbywał się remont i jak swoje zabrał leżące tam elektronarzędzia. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pionu operacyjnego z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu przeprowadzili błyskawiczne ustalenia dotyczące kradzieży. Zawiadomienie wpłynęło od przedstawiciela firmy, która przeprowadzała remont w jednym z bloków. Pracownicy na moment odeszli z miejsca, gdzie korzystali z młotowiertarki. Kiedy powrócili już jej tam nie znaleźli. Zniknęła razem z dwoma akumulatorami. Wartość start wyniosła prawie 6 tysięcy złotych.

Operacyjni z wydziału mienia od razu pozyskali i zweryfikowali informacje na temat zdarzenia. Dokonali kilku sprawdzeń i wytypowali podejrzanego. Jak ustalili policjanci mężczyzna wszedł do klatki schodowej i bez zastanowienia chwycił elektronarzędzia, po czym zniknął. Kompletnie nie spodziewał się, że ktokolwiek, kiedykolwiek powiąże go z tym zdarzeniem. Dlatego bardzo się zdziwił, kiedy kilka dni temu podeszli do niego funkcjonariusze i poinformowali o zatrzymaniu.

29-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Śledczy z wydziału mienia, na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili mężczyźnie zarzut dokonania kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.