Oszust podawał się za pracownika banku.

Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego odebrał telefon od oszusta podszywającego się pod pracownika banku, który przekonał mężczyznę, że ktoś próbował zaciągnąć na jego dane pożyczkę i pieniądze na koncie są zagrożone. 33-latek za namową rzekomego pracownika banku przekazał kod systemu płatności mobilnych. W ten sposób straciła prawie 3 tys. złotych. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność!

W miniony wtorek (14.11) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, która padł ofiarą oszustwa. 33-latek odebrał telefon od mężczyzny, podającego się za pracownika jednego z banków. Poinformował on pokrzywdzonego, że ktoś próbował zaciągnąć pożyczkę na jego dane i pieniądze na koncie są zagrożone. Po chwili mieszkaniec powiatu ciechanowskiego odebrał kolejny telefon. Tym razem był to mężczyzna podający się za pracownika działu technicznego banku. Mężczyzna uspokajał 33-latka, że pomoże mu zabezpieczyć pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wierząc, że chroni swoje oszczędności, postępował zgodnie z poleceniami rzekomego pracownika banku i przekazał mu kod systemu płatności mobilnych. Dzięki temu oszust wypłacił pieniądze w bankomacie w Wrocławiu. W taki sposób mieszkaniec powiatu ciechanowskiego stracił prawie 3 tys. złotych.

Po raz kolejny przypominamy o tej metodzie działania oszustów i apelujemy o rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. W sytuacji, gdy otrzymamy telefon z informacją o próbie zaciągnięcia pożyczki na nasze dane nie działajmy pochopnie. W takiej sytuacji należy się rozłączyć i zadzwonić na oficjalną stronę banku lub udać się osobiście celem zweryfikowania otrzymanych informacji.

Pamiętajmy – rozsądek i ograniczone zaufanie to podstawa w ochronie swoich oszczędności.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.