Z fałszywką nie poleci

W sobotę (30.12.2023 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie udaremnili dalszą podróż cudzoziemcowi, który posługiwał się podrobionym paszportem. Mężczyzna w tej sprawie usłyszał zarzuty karne.

Do zatrzymania podróżnego, podającego się później za obywatela Afganistanu, doszło podczas kontroli granicznej przed odlotem samolotu do Dublina. Okazany przez niego norweski paszport wzbudził wątpliwości funkcjonariuszy, co do jego autentyczności. Podczas analizy dokumentu na pierwszej linii kontroli granicznej stwierdzono, że przedstawiony do kontroli dokument jest prawdopodobnie podrobiony. Cudzoziemiec został skierowany na drugą linię kontroli granicznej w celu potwierdzenia wątpliwości, co do autentyczności paszportu, gdzie potwierdzono, że został podrobiony na wzór oryginalnego, na co wskazywały liczne nieprawidłowości w technice zabezpieczeń dokumentu.

Mężczyzna został zatrzymany. Wobec niego wszczęto postępowanie, przedstawiając mu zarzuty usiłowania przekroczenia wbrew przepisom, podstępem granicy Rzeczypospolitej Polskiej posługując się przed funkcjonariuszami Straży Granicznej, jako autentycznym podrobionym dokumentem w postaci norweskiego paszportu (tj. o czyn z art. 13 §1 kk w zw. z art. 264 §2 kk w zb. z art. 270 §1 kk w zw. z art. 11 §2 kk). Obywatel Afganistanu przyznał się do zarzucanego czynu i nie składał wyjaśnień.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.