Z mieszkania zrobił arsenał

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie bez wymaganego zezwolenia kilkunastu sztuk broni palnej, blisko pół tysiąca sztuk amunicji oraz wielu innych istotnych części broni. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Warszawy. W wyniku przeszukania kilku adresów, w których podejrzany – mieszkaniec Warszawy mógł przechowywać nielegalną broń, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 13 pistoletów, jeden pistolet maszynowy, karabin oraz blisko pół tysiąca sztuk amunicji, a także kilkanaście różnych równie istotnych część broni, na które mężczyzna nie posiadał wymaganych zezwoleń.

Na miejscu zatrzymano właściciela całego arsenału, 52-letniego obywatela Polski. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 263 § 2 kk. tj. posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W chwili obecnej gromadzony jest materiał dowodowy, który pomoże ustalić źródło pochodzenia broni palnej i amunicji oraz czy nie została ona użyta do popełnienia innych przestępstw.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.