Czujna policjantka rozpoznała złodzieja roweru jej syna

Dzięki spostrzegawczości i zaangażowaniu policjantki z pruszkowskiej komendy i jej męża oraz nagraniom z monitoringu w jaktorowskiej gminie zatrzymany został 33–latek podejrzany o kradzieże rowerów. W miejscu zamieszkania mężczyzny odnaleziony został jednoślad należący do syna policjantki. Funkcjonariusze z jaktorowskiego komisariatu ustalili, że zatrzymany obywatel Gruzji dokonał także kradzieży dwóch innych rowerów.

W ostatnim czasie policjanci z komisariatu w Jaktorowie otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów. W trakcie działań w tym zakresie funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali nagrania z monitoringu w gminie i wytypowali osobę podejrzaną o te przestępstwa. Jedną z pokrzywdzonych była policjantka z pruszkowskiej komendy, która straciła rower użytkowany przez syna. Podczas składania zawiadomienia w tej sprawie jaktorowscy policjanci przekazali jej swoje ustalenia i wizerunek podejrzanego mężczyzny.

Dwa dni później w czasie wolnym od służby policjantka razem ze swoim mężem, który jest strażnikiem miejskim w Warszawie byli na wycieczce rowerowej w Żyrardowie. Na jednej z ulic zauważyli osobę, której rysopis odpowiadał sprawcy kradzieży ich roweru. Funkcjonariusze poinformowali miejscowych policjantów o swoich ustaleniach i ujęli mężczyznę. Dalsze czynności zostały wykonane w miejscu zamieszkania zatrzymanego. Na posesji policjanci odnaleźli rower należący do syna policjantki i strażnika, skradziony w Jaktorowie. Jednoślad został zabezpieczony, a podejrzany trafił do komisariatu.

Podczas wykonywania czynności w tej sprawie jaktorowscy policjanci ustalili, że zatrzymany 33–latek może być sprawcą kradzieży jeszcze dwóch innych rowerów. Obywatel Gruzji usłyszał zarzuty karne. Za kradzież grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych/mg

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.